Ubezpieczenie narciarskie - Globtroter Direct

Ubezpieczenie na narty, narciarskie - Allianz Direct

Amatorskie uprawianie sportów zimowych

Narty czy snowboard, to dyscypliny równie przyjemne co kontuzjogenne. Dlatego też ubezpieczenie na narty to nieodzowny składnik dobrze przygotowanego zimowego urlopu. Te polisy cieszą się bardzo dużą popularnością wśród miłośników sportów zimowych. Co nie dziwi, bo każdy kto miał okazję szusować po stokach w Austrii, Włoszech czy Francji, z pewnością nie raz widział akcję ratowniczą tamtejszych służb medycznych.

Ubezpieczenie narciarskie przyda się każdemu, niezależenie od poziomu umiejętności. Nawet doświadczonemu narciarzowi, czy snowboardziście może przydarzyć się wypadek, który spowoduje mniej wprawny i mniej rozważny współuczestnik zabawy na stoku.

Dobre ubezpieczenie na narty musi składać się z ubezpieczenia kosztów leczenia i ratownictwa z wysokim limitem ochrony. W ramach tego elementu polisy, ubezpieczyciel płaci między innymi za transport medyczny do szpitala helikopterem lub ambulansem, pokryje koszty leczenia w szpitalu i koszty profesjonalnego transportu medycznego do Polski. Często niedocenianym, ale bardzo ważnym składnikiem ubezpieczenia narciarskiego jest OC w życiu prywatnym. Osoba, w którą przypadkowo wjechaliśmy na stoku, ma pełne prawo domagać się od sprawcy zwrotu kosztów leczenia i np. rekompensaty za niezdolność do pracy. Doświadczenia Centrum Operacyjnego Allianz, które przyjmuje od klientów zgłoszenia o pomoc, wskazują że takie roszczenia sięgają setki tysięcy złotych.

Polisę dla narciarzy kupisz wybierając produkt Globtroter Sport.

Polecamy wariant Medium lub Extreme, w zależności od odmiany sportów zimowych, którą uprawiasz.

W Allianz Direct przez amatorskie uprawianie sportów zimowych wysokiego ryzyka rozumiemy takie dyscypliny jak:

  • hokej
  • kite-skiing (jazda na nartach przy użyciu specjalnego latawca)
  • kite-snowboarding (jazda na desce przy użyciu specjalnego latawca)
  • łyżwiarstwo figurowe
  • łyżwiarstwo szybkie
  • narciarstwo biegowe
  • narciarstwo zjazdowe po oznaczonych trasach
  • saneczkarstwo
  • snowboard zjazdowy po oznaczonych trasach
  • sporty, w których wykorzystywane są pojazdy przeznaczone do poruszania się po śniegu lub lodzie

do góry

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Allianz Polska Services Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-685) ul. Rodziny Hiszpańskich 1 będącą administratorem danych w celach analitycznych i marketingowych oraz zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz żądania ich usunięcia.